We Are At Your Service As Your Digital Solution Partner.

Web Sitelerinin İmaj İçin Önemli Olduğunun Farkına Varın!

Web Sitelerinin İmaj İçin Önemli Olduğunun Farkına Varın!

Günümüzde web siteleri; işletmeleri, markaları, sunulan hizmetleri ya da şahısları sanal ortamda temsil eden en etkili araçlardan biri haline gelmiştir. Şunu unutmayın, web siteleri firmaların internetteki kartvizitleridir. 

Günümüzde insanlar artık ulaşmak istedikleri bilgiye internet üzerinden ulaşmaktadır. Bir konu, ürün, marka, kurum ya da kişi hakkında bilgi edinmek istendiğinde, arama motorları üzerinden kaynak, web sitelerine yönelmektedir. Web sitenizin sizi tam anlamıyla yansıtması bu yüzden çok önemlidir. Ne eksik ne fazla…
İnternette kimse sizin kim olduğunuzu bilmez, profesyonel bir web sitesi sizi olduğunuzdan daha büyük gösterebileceği gibi, kötü tasarım sizi olduğunuzdan daha küçük ve amatör gösterebilir. Web sitenizin tasarımı ve içindeki bilgiler ne kadar iyi olursa olsun, yavaş açılan ya da hiç açılmayan web siteleri anlam taşımaz. Firmanız hakkında bilgi sahibi olmayan bir kişi sitenizin tasarımına göre sizi yorumlayacaktır. Abartılı bir tasarım göz yormaktan başka bir işe yaramayacaktır. Gereksiz ayrıntılarla dolu bir web sitesi yerine sade, kolay anlaşılabilir ve firmanızı yansıtan bir web sitesi çok daha etkili olacaktır. Firmanızın web sitesinin firmayı olduğundan çok büyük göstermesi, web sitenizi görüp takip edip firmanızı ziyaret eden müşterilerinizde hayal kırıklığına neden olacaktır. Bu nedenle yerinde ve öz tasarımların olması sizin daha ileriye gitmenize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz.
Bunun yanı sıra e-posta gönderme ve alma işlemleri de web sitesi üzerinden işlem göreceği için sıkıntı yaşamanız muhtemeldir. Bunun için web sitenizin yayınlandığı sunucunun Türkiye lokasyonlu olmasına ve iyi bir firma tarafından barındırılmasına dikkat edin. Web Sitesi’nin hedef kitlesi yabancı müşteriler ise, yani sitenize genelde yurt dışından ziyaret varsa o zaman yurt dışı lokasyonlu firmalar ile iç içe çalışmanız daha mantıklı olacaktır.
 Firmanızın kimliği için web sitenizin tasarımının yanında, yazılım alt yapısının iyi olması gerekmektedir.
Türkiye'de ve dünyada artan internet kullanımı giderek büyük artış göstermektedir. Bu kullanım artışının gün geçtikçe daha da katlanarak büyümesi web sitelerinin marka kimlik değerlerini arttırmakla kalmaz, bu işin ne derecede mühim olduğunun farkına varan kurumsallaşmış ve belli bir vizyonu olan şirketler tarafınca da faal bir biçimde oluşturulmasına neden olmuştur. Bu da sektördeki başka firmaların da var olan web sitelerine göstermesi gereken özenin iki kat artmasını sağlamıştır. Müşterilerin bu derecede interneti faal bir biçimde kullanmaları ve hemen her sektörde meydana gelen kurumsal mücadelenin de oluştuğu bugünde internet kullanıcıları araştırdıkları şirketlerin web sitelerini karşılaştırma olanağı buluyor. Bu durumu bir fırsat olarak değerlendiren belli bir vizyona sahip olan şirketler tasarladıkları kurumsal web siteleriyle markalarını en iyi şekilde internet ağı üzerinden doğrudan müşterilerine sunma fırsatı yakalıyor.


Hedef kitleye yönelik olması gerektiğini de es geçmemek gerek. Bir marka ya da kişiyi, mekân ve zaman kısıtlarından dolayı fiziksel olarak ulaşamadığı hedef kitleye ulaştırması açısından web sitesi etkili bir araçtır. Web sitesi hem hedef kitleye ulaşım hem de hedef kitlenin ulaşmasını sağlayan çift yönlü bir araçtır. Üstelik web sitesinde sunulan bilgiler, web sitesinin sahibi olan kurum ya da şahısın inisiyatifi doğrultusunda oluşturulmaktadır. Hedeflerin ve kim olduğunun bilgisi, web sitesi aracılığıyla insanlara daha etkili bir şekilde anlatılabilir.

 

WEB TASARIMI YAPTIRMANIN ARTILARI VE ÖNEMİ

Web tasarımı yaptırmak ve sonucunda başarıya ulaşmak oldukça önemli. Sanal dünyada yerini almayanların sektörünün gerisinde kaldığı düşünülürse ilk olarak kurumsal vitrinlerinizin oluşturulmasında yarar var. Başarılı bir web tasarım hizmeti ile:

 • Firmaların aynı şehirde bulunduğu müşteri ile ayrı kıtada bulunduğu müşteriye yakınlığı eşit seviyeye gelecek, coğrafi uzaklığın bir önemi kalmayacaktır.
 • Web Tasarımı yaptırmak firma için olumlu bir imaj oluşturacaktır.
 • Firmalar web tasarımı yaptırarak yenilik ve gelişmelerini müşterilerine bildirebilecek, kampanyalarını paylaşabileceklerdir.
 • Basılı materyal şeklinde hazırlanan tanıtım araçlarından kurtularak tanıtım masraflarında ciddi bir maliyet düşüşü yaşayabileceklerdir.
 • 7/24 açık olması sayesinde e-ticaret çözümlemesi olan ve satış yapılan siteler gece gündüz para kazandırmaya devam edecektir.
 • E-Ticaret çözümleri ile satış rakamları yukarılara çekilecektir.
 • Arama motorlarında bulunabilecek ve müşteri kazanabileceklerdir.
 • Google’da birinci sayfada çıkarak sektör rekabetine ortak olabilecekler.
 • Güven aşılayacaklar.
 • Satış ve pazarlama gelirleri artacak.
 • Profesyonellik göstergesi olarak algılanır.
 • Başarıya giden yolda anahtar olur.

İmaj ve itibar için web sitelerin firmanız adına ne kadar önemli olduğunu öğrendiğinizi düşünüyorum. Eğer hala markanız, kurumunuz, firmanız ya da kişisel olarak verdiğiniz hizmet ya da ürün için bir web siteye sahip değilseniz, pazardaki payınızı yükseltme olasılığına da sahip değilsiniz demektir. İnternetin hayatımıza girmesiyle beraber kızışan rekabete ortak olup, rakiplerinize fark atmanız gerekmektedir. Bu farkı size etkici.com aracılığı ile sunuyoruz. Gelin etkici.com üzerinden web tasarım paketini satın alın. Etkici farkına, etkili bir şekilde sahip olun.

 

Büşra KARAKOÇ/Copywriter

What are you looking for?

Your cart

Language
Turkish
Open drop down