We Are At Your Service As Your Digital Solution Partner.

Markalar İçin Mükemmel 5 Yeni LinkedIn Özelliği

Markalar İçin Mükemmel 5 Yeni LinkedIn Özelliği

LinkedIn sosyal stratejinizin bir parçası değilse, tekrar düşünmenin zamanı gelebilir.

Bu yıl LinkedIn, çevrimiçi büyümek isteyen markalar ve işletmeler için mükemmel olan bir sürü yeni özellik yayınladı.

Kaçırmış olabileceğiniz 5 yeni LinkedIn özelliğini ve bunları yeni kitlelere ulaşmak için nasıl kullanacağınıza dair en iyi ipuçlarını paylaşıyoruz!

Yeni LinkedIn Özellikleri # 1: Canlı Video

Canlı videoyu her zamankinden daha fazla benimseyen markaları ve içerik oluşturucularını sıklıkla görüyoruz ve bu sürpriz değil. Canlı video akışları, insanların topluluklarıyla daha cana yakın, ölçeklenebilir ve tamamen dijital bir şekilde bağlantı kurmaları ve etkileşim kurmaları için bir yol sağlar. Küresel bir pandemi sırasında daha güçlü bir topluluk duygusu oluşturmak için mükemmel bir yoldur.

LinkedIn Live videoları, aynı marka tarafından üretilen yerel videolara göre ortalama 24 kat daha fazla yorum alıyor.

Ancak, LinkedIn Live hala herkes tarafından kullanılamıyor. Erişim elde etmek için, kullanıcıların incelenmek üzere bir başvuru formu göndermeleri gerekiyor.

LinkedIn'e göre, inceleme süreci şunları dikkate alır:

 • Video ve genel içerik oluşturma geçmişi
 • Kitle boyutu ve etkileşim geçmişi
 • Üye veya Sayfa hesabı iyi durumda
 • Hesap ayarlarında etkinleştirilen İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA)

  Yayıncıların ayrıca bir LinkedIn Live için uyumlu bir üçüncü taraf yayın aracı kullanması gerekir. LinkedIn'in canlı video özelliğini kullanmak, topluluk oluşturmadan marka bilinirliğine kadar pek çok fayda sağlar. Ayrıca bir akış hizmeti kullanarak canlı yayınınızı tek seferde birden fazla platformda paylaşabilirsiniz.

  Yeni LinkedIn Özellikleri # 2: İsim Telaffuz

  LinkedIn'in isim telaffuz özelliği, basit ama etkili bir özeliktir ve işyerine dahil olmayı teşvik etmek için harikadır.

  Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık 10 saniyelik bir ses klibi kaydedebilir ve profillerine ekleyebilirler. Böylece diğer kullanıcılar adlarını nasıl doğru telaffuz edeceklerini öğrenmek için kaydı dinleyebilirler.

  Bir işletme veya marka olarak, topluluğunuzu bu içgörüyü sağlamaya teşvik etmek (ve görüşmelerden veya toplantılardan önce bunu not almak), dahil olma taahhüdünüzü göstermenin değerli bir yoludur ve işe alma fırsatınız için daha geniş, daha çeşitli bir aday havuzunu teşvik edebilir.

  Yeni LinkedIn Özellikleri # 3: Tepkiler

  LinkedIn'i tipik bir sosyal ağ olarak düşünmeyebilirsiniz, ancak çoğu kişi platformu diğer profesyonellerle bağlantı kurmak ve etkileşim kurmak için kullanıyor.

  Tıpkı Facebook gibi, kullanıcılar artık bir LinkedIn güncellemesine beğen düğmesini basılı tutarak ve bir dizi farklı ifade arasından seçim yaparak yanıt verebilir. Örneğin: beğen, kutla, destekle, sev, anlayışlı ve meraklı.

  Bu ifadeler, LinkedIn'in profesyonel güncellemeleri dikkate alınarak özel olarak tasarlanmıştır. Örneğin, kutlama tepkisi, yeni bir ekip üyesini karşılayan, bir terfi duyuran veya güçlü bir mali çeyrek üzerinde düşünen güncellemeler için mükemmeldir.

  Bu yeni özellik yalnızca içerikle daha hızlı ve daha kolay etkileşime geçmekle kalmaz, aynı zamanda yaratıcı pazarlama için bir fırsat yaratır.

  Yeni LinkedIn Özellikleri # 4: Anketler

  LinkedIn Anketleri, platformda hızlı etkileşim sağlamak için harika bir özelliktir. Bir anket oluşturucu olarak, kaç oy verildiği, şimdiye kadarki sonuçlar ve oylama için ne kadar zaman kaldığı gibi aktiviteye gerçek zamanlı olarak göz atabilirsiniz. Kimin oy verdiğini ve neye oy verdiklerini de yalnızca siz görebilirsiniz.

  Yeni LinkedIn Özellikleri # 5: Organik "Carousel" Gönderileri

  Carousel Gönderi Nedir?

  Kullanıcıların feed'lerinde sponsorlu olarak çıkan ve slide edilerek gezilebilen fotoğraf galerisi formatında bir reklam modelidir. Galerinin sonunda verilen link ile reklam verenin istediği bir siteye yönlendirme yapılabiliyor.

  LinkedIn "carousel" gönderileri tam olarak yeni değildir hatta bu özellik resmi olarak LinkedIn'de bile mevcut değildir.

  Ancak son birkaç aydır LinkedIn'de etkileşimli, kaydırılabilir gönderiler paylaşan insanlarda bir artış gördük.

  LinkedIn belgeleri kaydırılabilir bir biçimde önizlenebilirdir. Bu da onları platformda dinamik, ilgi çekici resim galerilerini paylaşmak isteyen markalar ve işletmeler için mükemmel bir özellik haline getirmiştir.

  En iyi sonuçlar için, LinkedIn'e yüklemeden önce resimlerinize gezinme okları ekleyin. Bu, daha fazla tıklanmayı teşvik edecektir.

  Tüm bunlar daha fazla etkileşim ve içeriğiniz için daha geniş bir erişim anlamına gelir!

  What are you looking for?

  Your cart

  Language
  Turkish
  Open drop down