We Are At Your Service As Your Digital Solution Partner.

Emlak Piyasasında Dijital Pazarlama Sırları

Emlak Piyasasında Dijital Pazarlama Sırları

Eskiden ev arayışı hatırlayanınız vardır. Gazetelerden ilan yakalamaya çalışmak, emlakçılarla yoğun bir telefon trafiği, evlere tek tek gidip günler süren spontane bir şekilde ev bakma aşaması… Artık bu günlerin geride kaldığının hepimiz farkındayız. Emlak sektörü de dijitalleşen sektörler arasında yerini aldı. Pek gönlü olmasa da eski tarz emlakçılığı sürdürmek isteyen emlakçılar bile internette yer alan emlak sitelerine ilan girmeye başladı. Bu da emlakçıları farklı bir sektör hakkında bilgi sahibi olmaya zorladı: Dijital pazarlama.

Dijital pazarlama emlakçıları sektörde büyük ölçüde ileri taşıyan bir alan oldu. Doğru hedef kitleyi bulma ve daha nokta atışı hedefler belirlemede büyük ölçüde bir yere sahip olan dijital pazarlama stratejisiyle siz de satışlarınızı artırabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken yolu sizler için derledik.

Web siteniz kartvizitiniz olsun

Nasıl büronuza gelen birine kartvizitinizi veriyor ve bu şekilde tanınıyorsanız, web siteniz de dijital kartvizitinizdir. Bu sebeple sizi en iyi şekilde temsil etmelidir. İnternette çevrimiçi kalma oranı düşük olduğu için web sitenizdeki bilgiler alıcının ihtiyacını karşılayacak nitelikte sade, kolay ve anlaşılır olmalıdır. En önemli konuları ilgi çekici başlıklar halinde sitenizde yayınlayın. Web sitenizde kaliteli içerikler üretiyor ve bu içerikleri kaliteli bir tasarımla ziyaretçilerinize sunuyorsanız, dijital dünyada bir adım öndesiniz!

Web sitesi açarken isminizin sade sizi en iyi şekilde temsil ediyor olmasına dikkat edin. Diğer yandan web sitenizin tasarımını kaliteli ve dikkat çekiyor olması, sitenizin ziyaretçi çekmesine faydalı olacaktır.

İlgi çekici bir sosyal medya profili oluşturun

Günümüzde sosyal medyanın önemi tartışılmaz. Potansiyel alıcılarınızın büyük bir çoğunluğuna sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz. Kaliteli içeriklerle ve belirli bir temaya uygun düzende oluşturduğunuz sosyal medya hesabınız, sizi en iyi şekilde temsil ediyor olacak.

Sosyal medya üzerinden potansiyel alıcılarınızla aktif bir iletişim kurabilir ve isteklerini daha iyi analiz edip satış stratejiniz üzerinde kullanabilirsiniz. Anketler düzenleyebilir veya bölgenize dair merak edilenleri cevaplamak için soru&cevap yapabilirsiniz. Böylelikle alıcılarınızla aranızda samimi bir diyalog gelişmiş olur ve bu da sizi tercih edilme sırasında üstlere taşır.

Bölgenizin yüksek kaliteli ve internetteki fotoğraflara göre farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını koymak sizi sektörde lider yapabilir. Ek olarak, bölgenizin videolu anlatımını kimsenin yapmadığı şekilde yapmak da alıcılarınızın dikkatini çekip etkileşiminizi artırabilir.

Evlerin fotoğraf çekiminde yüksek kaliteli fotoğraflar kullanın

Evlerin fotoğrafları sizin en önemli satış aracınız. Yüksek kalitede ve değişik açılardan çekilmiş ev fotoğrafları ile alıcılarınızın dikkatini çekebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Başarılarınızı paylaşın

Ne kadar başarılı bir emlakçı olduğunuzu görmek, potansiyel alıcılarınıza güven teşkil edecektir. Yaptığınız satışlardan sonra evin önünde alıcılarınızla paylaştığınız bir kare potansiyel alıcılarınızı etkileyecektir. Böylelikle hesabınıza girip incelemek isteyen alıcılarınız için de doğal yoldan online bir katalog oluşturmuş olursunuz.

 

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ‘yu kullanın

SEO, arama motorlarındaki sonuçlarda üst sıralarda görünmenizi sağlayan bir uygulamadır. Potansiyel alıcılarınıza ulaşmanızın en etkili ve kolay yöntemidir.

İçeriklerinizde ve dijital platformlarınızın tümünde benzer ve nokta atışı anahtar kelimeler kullanın. Örneğin Beşiktaş uzmanlık alanınız ise ‘’Beşiktaş emlak piyasası’’ anahtar kelimelerini içeriklerinizde kullanmanız büyük önem taşır. Önemli olan kendi uzmanlık alanınızla ilgili yapılan aramalarda görünür olmanız çünkü bu sayede portföy alıp satımınızda artış gerçekleşecektir.

Eğer SEO konusunda bir profesyonelden yardım almak isterseniz sitemizde bulunan SEO Danışmanlığı paketimizi inceleyebilirsiniz.

Google reklamlarını kullanın

Arama motoru sonuçlarında üst sıralarda olmak bazen iyi bir SEO çalışmasıyla bile mümkün olmuyor. Sonuçlar arasında üst sıralarda olmak isteyen işletmeler reklam vererek web sitelerini ilk sayfalara çıkarabiliyor. En yaygın arama motoru olan Google’ın ise kendine ait bir reklam platformu var: Google Adwords. Google reklamlarıyla tıklanma başına düşük maliyetle web sitenize yüksek tıklanma getirebilirsiniz: tabii kampanyanızı iyi yönetirseniz.

Kampanyanızı iyi yönetmek için hedef kitlenizi keskin sınırlar ile belirleyip seçtiğiniz coğrafi bölgeleri hedefleyebilirsiniz. Burada en hoşunuza gidecek şey ise maliyetini tamamen kendinize göre ayarlayabilecek olmanız. Siz de Google Adwords’ün  avantajlarından yararlanıp harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sosyal medya reklamlarını kullanın

Sosyal medyanın günlük hayatımızda büyük bir yer kaplamasıyla birlikte reklamlar da bu mecrada daha fazla yer almaya başladı. Potansiyel alıcılarınız da yüksek ihtimalle ev arayışlarını telefonları üzerinden sosyal medyada gerçekleştiriyor olabilir. Bu sebeple sosyal medyada reklam vermeniz görünürlüğünüz ve tanınabirliğiniz açısından büyük önem taşıyor.

Sağladığı keskin hedeflemeli tanıtım imkanıyla sosyal medya reklamları büyük kitlelere ulaşmanızda fayda sağlıyor. Cinsiyet, yaş, gelir seviyesi, yaşam tarzı, yaşam bölgesi gibi spesifik faktörleri seçerek hedef kitlelerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu sayede portföy alım satımlarınızda rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz.

 

 

 

 

What are you looking for?

Your cart

Language
Turkish
Open drop down