Dijital Çözüm Ortağınız Olarak Hizmetinizdeyiz.

İyi Bir Web Tasarımı Neden Önemlidir?

İyi Bir Web Tasarımı Neden Önemlidir?
Şimdiye kadar çoğu işletme, iyi bir web sitesi tasarımına sahip olmanın önemli olduğunu biliyor. Sonuçta, çevrimiçi varlığınız işinizi büyütebilir ya da bitirebilir. Ancak herhangi bir web sitesi tasarımına sahip olmak yeterli mi yoksa daha fazlasına mı ihtiyacınız var?
Küçük işletmeler için, özellikle maliyet sorunları veya sınırlı teknik becerilerle karşı karşıyaysanız, iyi tasarlanmış, profesyonel bir web sitesine yatırım yapmak göz korkutucu görünebilir. Veya zaten çalışan (eski olsa da) bir siteniz varsa, yeniden tasarımın değerinden şüphe duyabilirsiniz.
Ancak kanıtlar ve araştırmalar, iyi web tasarımının önemli olduğunu ve işletmenizin web sitesi tasarımının müşteri deneyiminizi, potansiyel müşteri oluşturmayı ve nihayetinde kârınızı etkilediğine defalarca işaret etmektedir.
Web sitesi tasarımınız önemlidir çünkü müşterileriniz tasarımı önemsemektedir. Bilinçli olsun ya da olmasın, hepimiz görsellere tepki veririz ve insanlar doğal olarak iyi tasarıma çekilir. Web sitenizin tasarımı söz konusu olduğunda, araştırmalar tekrar tekrar göstermiştir ki, kullanıcılar işletmenizi yalnızca görsellere dayanarak hızlı bir şekilde yargılamaktadır ve siteniz kötü tasarlanmışsa sitenizi kullanmayı genellikle bırakacaktır.
Aşağıda, web sitesi tasarımının neden önemli olduğu hakkında birkaç aydınlatıcı bilgi verdik:
 • Kullanıcıların% 75'i, yalnızca görsel tasarıma dayalı olarak bir şirketin güvenilirliği hakkında yargılarda bulunur.
  Modası geçmiş bir web sitesi tasarımıyla karşılaştığınızda, şirket hakkında ne düşünüyorsunuz? Meşruiyetinden şüphe edebilir, ürünlerini veya hizmetlerini sorgulayabilir veya hatta daha iyi bir yanıt için bir rakibin web sitesine bakabilirsiniz. Ne olursa olsun, araştırmalar, işletmeleri kesinlikle web sitelerinin görünümüne göre değerlendirdiğimizi gösteriyor.
  • Kullanıcıların web siteleri hakkındaki ilk izlenimlerinin % 94'ü tasarımla ilgilidir.
   İlk izlenimler güçlüdür ve web sitenizin nasıl göründüğü iyi bir izlenim oluşturabilir veya ziyaretçileri uzaklaştırabilir.
   • Ziyaretçilerin web sitesi tasarımınızın ilk izlenimini oluşturması yalnızca 50 milisaniye sürer.
    İlk izlenimlerden bahsetmişken, kullanıcılar bunları neredeyse anında oluşturur. Google'ın yaptığı bir araştırmaya göre, yalnızca 50 milisaniye sürüyor (bu 0,05 saniye)! O anda, kullanıcıların sitenizi okuma veya herhangi bir şeyi tıklama şansı kalmaz. Bu hızlı ilk izlenim görsel tasarıma bağlıdır.
    • İçeriğiniz ve düzeniniz çekici değilse, insanların % 38'i web sitenizle etkileşimde bulunmayı bırakacak.
     Kötü web tasarımı yalnızca güvenilirliğinize zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda potansiyel müşterileri uzaklaştırabilir. İnsanlar güzel tasarlanmış web sitelerindeki içeriği görüntülemeyi tercih ediyor ve içeriğiniz çekici değilse, büyük olasılıkla ziyaretçilerinizin ⅓'ünden fazlasını kaybediyorsunuz.
          
     "İyi Tasarım” İle Ne Anlatmak İstiyoruz?
     Muhtemelen "güzellik bakanın gözündedir" ifadesini duymuşsunuzdur.
     Ancak, insanların tasarımı nasıl yorumladığına dair kesinlikle kişisel tercihler olsa da, araştırmalar tasarımı nasıl algıladığımız konusunda çok fazla tutarlılık gösteriyor. Aslında bilim ve psikoloji, güzel şeylere çekildiğimiz fikrini destekliyor ve insanlar doğal olarak iyi tasarıma tepki veriyor.
     Tüm tasarımlar renk, şekil ve boyut gibi standart unsurları kullanır. İyi bir tasarım, tutarlı bir görsel dil oluşturmak için bu unsurları uygular.
     İngiliz dili gibi düşünün. Yazım ve dil bilgisi gibi tutarlı kurallarla sözcükler, cümleler ve noktalama işaretleri kullanarak iletişim kurarız. Elbette, bazı insanlar bu dili kullanma konusunda diğerlerinden daha yeteneklidir, “iyi İngilizce" ile "kötü İngilizce" arasında ölçülebilir bir fark vardır.
     Aynı şekilde web siteniz için “iyi tasarım” ve “kötü tasarım” diye bir şey var. Görsel olarak iletişimde hepimiz eşit derecede yetenekli olmasak da web tasarımcıları bu dilde konuşmak için eğitilmiştir. Bu nedenle, müşterileriniz ve potansiyel müşterilerinizle etkili bir şekilde iletişim kuran profesyonel, iyi tasarlanmış bir web sitesine sahip olmak önemlidir.
     Siz de daha geniş kitlelere hitap etmek ve işinizi daha ileriye götürmek istiyorsanız, web sitesi ve grafik kategorilerimize bir göz atın.

     Ne aramıştınız?

     Sepetiniz

     Language
     Turkish
     Open drop down