Dijital Çözüm Ortağınız Olarak Hizmetinizdeyiz.

Girişimciler Dijital Pazarlamayı Nasıl Kullanılmalı?

Girişimciler Dijital Pazarlamayı Nasıl Kullanılmalı?

We are Social ve Hootsuit tarafından her yıl hazırlanan sosyal medya istatistiklerine göre sadece Türkiye’de 52 milyon aktif sosyal medya kullanıcısı ve 59,36 milyon internet kullanıcısı bulunuyor. Bu da demek oluyor ki; hangi sektörde faaliyet gösterirseniz gösterin hedef kitlenizin önemli bir kısmı internette. Bu sebeple dijital pazarlama yöntemleri markaların en önemli güçleri arasında. Üstelik geleneksel pazarlamaya göre çok daha ekonomik seçenekler sunan dijital pazarlama, özellikle belirli bir dönem bütçelerini dikkatli kullanmak isteyen girişimciler için de çok avantajlı. Biz de bu yazımızda girişimcilerin dijital pazarlamadan nasıl yararlanabileceği üzerinde duracağız.

Hedef Kitlenizi İyi Tanıyın

Her şeyden önce ilgilerini çekebilmek; markanızı, ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi tanıtabilmek ve satabilmek için hedef kitlenizi iyi tanımanız gerekir. Hedef kitlenizi iyi tanımak size hangi kanallardan ve ne tür içeriklerle onlara ulaşacağınız konusunda da ipucu verecektir.

Kaliteli İçerik Paylaşın

“İçerik kraldır!” sözünü duymuşsunuzdur. Dijital pazarlamanınsa kralın tacını daha da sağlamlaştırdığını söyleyebiliriz. Hedef kitlenizin ilgisini çekmenin, marka bilinirliğinizi artırmanın ve sonuçta satış yapmanın yolu kaliteli içerikten geçiyor. Burada içerik derken metin, görsel ve video içeriklerin tamamından bahsediyoruz. Paylaşım yaptığınız mecraya uygun ve düzenli içerik paylaşmanız dijital dünyada sizi güçlendirecektir. Bu sebeple metinlerinizde değerli bilgiler paylaştığınızdan emin olun. Görsellerinizin ilgi çekici olmasına, çözünürlüğünün ve boyutlarının paylaşım yaptığınız mecraya uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir, aksi halde sizi amatör gösterecektir. Son yılların en popüler içerik türü olan videolarda da; hem görüntü kalitesine, hem de mesajlarınızı en kısa sürede vererek izleyiciyi sıkmamaya özen gösterin.

İnternet Reklamlarından Yararlanın

İster bir kampanyanın duyurusu ile ilgili, ister yalnızca tanıtım amaçlı bir içerik olsun; unutmayın ki organik olarak kısıtlı kullanıcıya ulaşabilecekken, internet reklamları ile çok daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Sosyal medyada özellikle facebook ve instagram tarafında içeriklerinizi küçük bütçelerle öne çıkartabileceğiniz gibi, Google reklamlarında yalnızca kullanıcılar reklamınıza tıkladığında ödeme yaparsınız. Üstelik internet reklamlarında lokasyon, dil, cinsiyet, ilgi alanları gibi pek çok farklı değişkene göre hedef kitlenizi belirleyebildiğiniz için nokta atışı hedefleme yapabilirsiniz.

Yenilikçi Olun

Dijital dünya oldukça hızlı değişen, her türlü içeriğin hızla tüketildiği ve sürekli yenilenen bir yerdir. Pek çok kullanıcı vaktinin önemli bir bölümünü online olarak geçirdiği için yeni ve farklı olanın peşindedir. Bu sebeple sizin de dijital dünyanın hızına adapte olmanız ve daima taze fikirlerle kullanıcıların karşısına çıkmanız gerekir. Edx Agency olarak yenilikçi ve araştırmacı ekibimizle eğitim sektöründe faaliyet gösteren kurumlar için dijital pazarlama hizmeti veriyoruz. Dijital dünyada markanızın profesyonel bir şekilde temsil edilmesi ve girişiminizin başarı elde etmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ne aramıştınız?

Sepetiniz

Language
Turkish
Open drop down