Dijital Çözüm Ortağınız Olarak Hizmetinizdeyiz.

Etkili içerik üretimi için meraklı olun!

Etkili içerik üretimi için meraklı olun!

İçerik üreticileri yapısı gereği meraklı olmalıdır. Meraklı kişiler genellikle iyi birer dinleyici ve konuşmacı olurlar. Harika bir içerik oluşturmak doğal meraktan gelen görüşlerle doğrudan bağlantılıdır. Üstelik meraklı olmanın insan yapısına ve beynine oldukça faydası var. Bunlar neler peki?

1. Meraklı olmak ilişkilerinizi kuvvetlendirir. İnsanlara ve dünyaya dair merakınız sosyal hayatınızı zenginleştirir. Kişilerin kendisiyle ilgili anlattıklarına ilgi gösterir ve kendi meraklı yönleri ortaya koyarsa, muhtemelen insanlar vakit geçirmek zevk alır.

2. Beyninizi korumaya yardımcı olur. Bulmaca çözmenin Alzheimer hastalığını önlediğini hiç duymuş muydunuz? Bulmaca çözmek gibi zihni sürekli aktif tutmak çok önemli. Kişi hayatı boyunca entelektüel anlamda aktif kalabilirse, ilerleyen yaşlarda bu entelektüel davranışlar için beynini koruyacaktır. Zihinsel olarak aktif olmak akıl sağlığı ve beyin için büyük önem taşır.

3. Endişenin üzerinden gelinir. Merakınız nedeniyle anksiyete bozukluklarının üstesinden gelebilirsiniz. Büyük bir buluşmadan önce endişeli olmak son derece doğal. Fakat ilginizi çeken birisini tanımak için duyduğunuz merak ve heyecan tüm endişelerinizi geride bırakmanıza yardım edebilir.

4. Öğrenmeyi kolaylaştırır. Merak duygusu aklınıza gelebilecek her şeyi öğrenmenize yardımcı olur. Araştırmalara göre merak duygunuz en üst noktaya ulaştığında, pek çekici çekici olmayan hatta daha hızlı öğrenebilirsiniz.

5. Mutluluğu arttırır. '' Fazla meraklı olma '' der büyüklerimiz ama bakın hayatımızın her alanında ne kadar da etkisi varmış meraklı olmanın. Merak duygumuz mutluluk çıtamızı yükseltmemize yardımcı oluyor. Merak duygusunu hissettiğimizde bilindik ve rutin incelemeyi bırakıp riski almayı tercih etmek. Meraklı maceracılar yeniden hedefler koyarken ve risk alırken oldukça rahat davranırlar. Sürekli olarak dünyayı öğrenmek ve kontrol çalışmak yerine, meraklı kişiler benimser ve hayatlarını keyif alınacak bir serüven olarak görürler.

 Bir tren düşündüğünüz mesela, bu tren sizin pazarlama taktığınız olsun. Ardında da bir sürü vagon. Bu vagonlarda haritanız olsun. Bu vagonları merak edip keşfe çıkmazsanız, tren sizin için sadece bir ulaşım aracı olur. Merak edip gezintiye çıkın, tren sizin için bir anlam kazanır ve onun bir vagona dönüşüm programları farklı yolları görerek, ortamın büyüsüne kapılırsınız. Trende neyi keşfedeceğim ki? Diyenleri duyar gibiyim. Konuya açıklık getireyim o zaman. Ortada bir tren ve bu trenin içinde birbirinden farklı birçok insan var. Hiçbiri birbirinin aynı değil. Onun biri sizde bir merak uyandırmıyor mu? Hepsi tek tek farklı dijital içerik değil mi sizce de?Eline kitabını almış olan adam, torununu kucağında sarıp sarmalayan bir nine, arkada uyuyan yaşlı bir amca müziğin ritmine kapılmış başını hafifçe sallayan bir genç kız. Hepsinin farklı bir duygusu ve hikayesi var. Hepsi farklı içerikler için bir pazarlama stratejisi. Bu hikayeleri merak etmek güzel olmaz mıydı? Farklı düşünelerdeki bakış açıları, hayat hikayeleri, enerjileri, mutluluk ve hüzünler. Böyle deyince bir merak uyandı sanki. Uyansın! Her zaman sorun ve sorgulayın.

Ne kadar merak edip bilirseniz, içerik iletken de o kadar etkili olursunuz. İşin etki kısmı tren, vagonlar, üretme kısmı sizin merakınız olsun. Hepsi bir araya geldiğinde raylar yerine oturur, tren yola çıkmak için hazır ola geçer. Bu yolculuk, siz meraklı içerik üreticileri içinde keşfetmeye açık hale gelir. Kemerlerinizi görmek ama düşüncelerinizi serbest bırakın, hoşlandığınız düşünsün. Stratejiye karar verip onu yönlendirecek olan sizsiniz. Bu yolculukta hepinize bol meraklı olup, hayal gücünüz sınırlarını zorlayarak tavsiye eder, iyi yolculuklar dilerim.

Büşra Karakoç / Copywriter

Ne aramıştınız?

Sepetiniz

Language
Turkish
Open drop down