Dijital Çözüm Ortağınız Olarak Hizmetinizdeyiz.

2022'DE ÇEVRİMİÇİ SATILACAK TREND ÜRÜNLER

2022'DE ÇEVRİMİÇİ SATILACAK TREND ÜRÜNLER

E-ticarette başarılı olmak için üç şeye ihtiyacınız var: satılacak yüksek talep gören ürünler, bunları pazarlama becerileri ve başarılı olma dürtüsü. Kazanan zihniyetine sahipseniz fakat ne satacağınız konusunda kararsızsanız işte sizin için 5 popüler ürün fikirleri.

Bu yazıda, 2022’de yeni iş fikirlerini harekete geçirecek veya belki de mevcut çevrimiçi mağazanıza ekleyebileceğiniz harika bir ürün için size fikir verecek 5 trend ürünü bulacaksınız. Her niş ürün farklı bir hedef kitleye yönelik olduğundan, yeni müşterilere ulaşmak için alakalı pazarlama ipuçlarını da paylaşıyoruz.

1.Oyuncak 

110,97 milyar dolar değerinde olan küresel oyuncak pazarı, 2021'in ilk yarısında patlayıcı bir büyüme gördü.

Ürün grupları arasında aksiyon figürleri, sanat ve el sanatları, yapı setleri, bebekler, oyunlar ve yapbozlar, bebek ve yürümeye başlayan çocuk oyuncakları, gençlik elektroniği, peluş oyuncaklar, minyatür araç kopyaları, keşif oyuncakları ve açık hava ve spor oyuncakları bulunuyor. Okuma oyuncakları ve uçan oyuncaklar da sırasıyla %294 ve %275'lik bir küresel sipariş büyümesi gördü.

Oyuncaklar, ince motor becerileri geliştirmenin, yaratıcı oyunları teşvik etmenin ve ebeveynler evden çalışırken çocukların biraz dikkatini dağıtmanın harika bir yoludur. "Oyuncaklar" terimi için aylık ortalama 1,8 milyon aramayla, 2021'e ve yeni yıla güç katacakları açık.

Oyuncakları tanıtmak söz konusu olduğunda, “arkadaşlar arkadaşlara güvenir” kavramını düşünün. Oyuncakların pazarlaması, influencerların ve arkadaşların tavsiyelerine dayanır, bu nedenle sosyal medyada nano-etkileyicilerle işbirliği yapmak yararınıza olabilir.

Müşteri yorumları, satış için her zaman akıllıca bir harekettir. Görüşler, alışveriş yapanların ürünün kendileri için mükemmel olup olmadığına karar vermelerine yardımcı olabilir ve bir satışı teşvik edebilir.

Oyuncaklarınızı kullanarak çocuklar etrafında organik bir sosyal medya pazarlama stratejisi oluşturun. Fotoğraf karuselleri ve videolarla onları hareket halinde gösterin ve potansiyel alıcılarda güven oluşturmak için takipçilerinizin hesaplarından kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği ekleyin.

2. Ayakkabı

Ayakkabılar, 2021'in ilk yarısında en iyi performans gösteren ürünlerden biridir. Ayakkabılar, özellikle Noel indirimlerinden yararlanabileceğiniz tatil sezonunda, yılın herhangi bir zamanında satış yapmak için mükemmeldir. Ismarlama ayakkabılar satabilir, Nike veya Air Jordan gibi popüler markaları satabilir veya klasik ayakkabıları satabilirsiniz. 365,5 milyar dolarlık küresel pazar büyüklüğü ile çevrimiçi ayakkabı satmak için fırsat sıkıntısı yok.

Online platformlarda ayakkabı satmak söz konusu olduğunda, hedef Pazar bulmaya ve önce bir gruba satış yapmaya odaklanın. İnsanlar, "erkekler için ayakkabı" (ayda 1,2 milyon arama) ve "kadınlar için ayakkabı" (ayda 823.000 arama) gibi belirli ayakkabı türlerini internette arıyor. Spesifik olarak bir gruba odaklanmanız başlangıçta ideal.

Kendi Shopify mağazanızdan, Amazon ve eBay gibi üçüncü taraf pazar yerlerinde ve hatta Instagram ve Facebook gibi sosyal medya sitelerinde çevrimiçi olarak ayakkabı satabilirsiniz. Ayrıca diğer işletmelere de toptan ayakkabı satabilirsiniz.

3. Kalem

Son zamanlarda ortaya çıkan trend ürünlerden biri kalemler ve kurşun kalemler. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, yeni ve yenilikçi çok amaçlı yazı gereçleri bu ürünlerin kapsamını genişletmede önemli bir rol oynadı. Üreticiler, stylus kalemler, farklı renkli mürekkepler ve çeşitli boyutlarda kurşun kalemler gibi yeni teklifler sunuyor.

Bu 21 milyar dolarlık sektörde dikkate alınması gereken birkaç pazar var:

Öğrenciler: Süslü renkli kalemler ve tükenmez kalemler çocuklar ve öğrenciler arasında ilgi görüyor.

Sanatçılar: Çok çeşitli farklı renk tonlarındaki ürünler, yaratıcıları cezbetmektedir.

Lüks: Üst düzey kalemlerde uzmanlaşan markalar, tasarımcı bitişleri ve görünümleri için yüksek gelirli grupları cezbetmektedir.

İşletmeler: İster uzaktan ister ofiste çalışsın, insanların yazacak bir şeye ihtiyacı vardır.

Ne tür kalemler veya kurşun kalemler satmak istediğinizi daraltarak başlayın - keçeli uç, çeşme, lüks, ince, vb. Ardından ürünlerinizi popüler toplamalar ve hediye rehberlerinde tanıtın. Onlara çevrimiçi olarak ulaşabilir ve makalelerinden web sitenizdeki ürünlere geri bağlantı vermelerini isteyebilirsiniz. (İnsanların sitenize bir reklamdan ziyade harici bir blog yazısı aracılığıyla geldiklerinde satın alma olasılığı daha yüksektir.) Ardından, satışı geri kazanmak için ürünü görüntüleyen ancak satın almayan kişilere yeniden hedefleme reklamları yayınlayın.

Başka bir seçenek de, arama tabanlı Google Alışveriş reklamları yayınlamaktır. Satışları teşvik etmek için "en iyi lüks kalemler" gibi belirli anahtar kelimeleri arayan kullanıcılara reklam yayınlayabilirsiniz.

4. Tablet Bilgisayar

Tablet bilgisayarlar 2021'de satılacak en popüler ürünlerden bir diğeri. Bu mobil bilgisayarlar genellikle ince, düz bir pakette bir mobil işletim sistemi, LCD dokunmatik ekran ve şarj edilebilir bir pil ile birlikte gelir.

Pazar, hafif, kompakt, hızlı başlangıç ve basit web'de gezinme gibi unsurlar tarafından yönlendiriliyor. 2024 yılına kadar 35,9 milyar dolar değerinde olması beklenen tabletler, okullar, üniversiteler, sağlık hizmetleri, perakende ve ticari sektörler için popüler bir bilgisayar seçimi haline geliyor.

"Tablet bilgisayarlar" terimi, her ay 135.000 arama görür. Bununla birlikte, birçok farklı kullanım olduğu için bir tablet bulmak tüketiciler için her zaman kolay değildir. Örneğin, okul için ucuz, dayanıklı bir tablet almak isteyebilirsiniz. Veya eviniz için şık, yüksek çözünürlüklü ikinci bir ekranı tercih edebilirsiniz.

 Tablet endüstrisinde satış yapmak, ürün yelpazenizi genişletmek için size birçok fırsat sunar. Ortalama sipariş hacmini artırmak için kılıflar, klavyeler, şarj cihazları, stylus kalemler ve diğer aksesuarları satabilirsiniz.

Bilgisayar tabletleri gibi en çok satan ürünleri çevrimiçi olarak tanıtmak için hedef kitlenizi yakalamak istiyorsunuz. Kime satış yapmak istediğinizi belirleyin ve web sitenizde onlar için özel olarak açılış sayfaları oluşturun.

İnsanlar tablet satın almakta zorlandıklarından, daha fazla bilgi almak için çevrimiçi "en iyi" kılavuzlara başvururlar. En üst sıradaki rehberlerde bir yer edinebilir veya çevrimiçi tanıtım yapmak için kendinizinkini oluşturabilirsiniz.

Facebook veya Google Alışveriş reklamları yayınlamak istiyorsanız, kitleleri Android veya Samsung tabletler gibi marka adına göre hedeflemeyi düşünün.

5. Su Şişesi

Küresel yeniden kullanılabilir su şişesi pazarı, 2020 itibariyle şimdiden 8,38 milyar dolar değerinde ve 2028 yılına kadar %4'lük bir CAGR ile büyümeye devam etmesi bekleniyor.

Trend verileri aşağıdaki arama hacmini gösteriyor:

Su şişeleri: Ayda 673.000

Yalıtımlı su şişeleri: Ayda 33.100

Pipetli su şişeleri: Ayda 33.100

Yeniden kullanılabilir su şişeleri: Ayda 18.100

Yeniden kullanılamayan şişelerin çevreye yönelik artan tehditleri ve sağlıklı bir yaşam tarzına yönelen insanların artması bu eğilimi yönlendiriyor. Hedef kitlenizin sağlık konusunda daha bilinçli olması ve tek kullanımlık şişelerin zararlı etkilerinin farkında olması muhtemeldir.

Bu çok satanı pazarlamak için bu su şişelerini kullanımda göstermek isteyeceksiniz. Örneğin, müşterilerin vahşi doğada su şişesinin resimlerini paylaştığı bir yarışma düzenleyebilirsiniz veya çevre dostu bir ortamda su şişelerinin sahnelenmiş fotoğraflarını oluşturun ve sosyal medyada yayınlayın ve reklamlarda kullanın. Influencerlarla çalışmak aynı zamanda su şişelerini tanıtmanın ve onları yeni potansiyel alıcıların önüne çıkarmanın harika bir yoludur.

Facebook Reklam Yöneticisi'nde bir Özel Hedef Kitle oluşturabilir ve belirli insan gruplarını hedefleyebilirsiniz. Veya, benzer ürünleri aktif olarak arayan müşterileri hedefleyebilmeniz için "yeniden kullanılabilir su şişeleri" veya "yalıtımlı su şişeleri" anahtar kelimeleri için Google Ads'ü çalıştırın.

 

 

 

 

Ne aramıştınız?

Sepetiniz

Language
Turkish
Open drop down